Kansersiz Yaşam Derneği İçin Sahne Aldılar…

sahne toplu 2

 

İstanbul Devlet Opera Sanatçısı Çağnur Gürsan’ın yazıp yönettiği ve aynı zamanda sunumunu üstlendiği “Aşk Üzerine ÇeşitlemelerŞarkı ve Şiir Dinletisi, 22 Mart Pazar günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluştu.

dinleti afis

 

Aşkın, sevginin çok çeşitli boyutlarıyla, ulusal ve uluslararası sanatkârların hafızalarda yer etmiş besteleri ve şiirleri eşliğinde ifade edildiği etkinlik, izleyiciden büyük alkış aldı.   Maçka Rotary Kulubü’yle işbirliği halinde düzenlenen ve tüm geliri Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlanan şarkı ve şiir dinletisinde, İletişim Danışmanı Pınar Saklıyan Koçali de gönüllü solist olarak sahne aldı.   Müzik çalışmalarını yarı profesyonel olarak sürdüren Pınar Saklıyan Koçali, bu sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan memnuniyet duyduğunu belirterek duygularını şöyle ifade etti: “ Sanat, tıkanmış duygusal ve zihinsel kanalları açmanın, insanın kendisi, çevresi ve doğa ile sağlıklı bir ilişki kurmasının en temel yolu. İnsanı besleyen ve yaşamı anlamlandıran sanatsal aktivitelerin ‘kansersiz bir yaşam’ seferberliğine katılması çok doğru ve amacına çok da uygun. Ben de bu anlamlı projede, değerli hocam Çağnur Hanım’ın teşvik ve davetiyle gönüllü olarak yer almaktan büyük bir onur ve mutluluk duydum.” Pınar Saklıyan Koçali, Çağnur Gürsan ile önümüzdeki dönemde farklı sanatsal aktivitelerde, toplumsal fayda sağlayacak projelerde bir arada hareket edebileceklerini belirtiyor.

2222

 

Gazeteci, PR Marka Danışmanı... Fotoğraf Çekmeyi Sever, Keyfinin Kahyası İçin Çizer... Çocuklara Hobilerini Sevdirme Odaklı Resim Atölyeleri düzenler. Joimove ve Masallarla Dans Eğitmeni... Masal Anlatıcısı... Hayatı, insanları seven işte Ben:)