Profesyoneller “İstanbul Kids Fashion”da buluşuyor…


Çocuklara ve modaya dair her şey bu fuarda…
Profesyoneller “İstanbul Kids Fashion”da buluşuyor…

UBM Marka Direktörü Hatice Dinçer
Çocuklara dair yapılan güzel şeyleri, çabaları, emekleri duyurmak gazetecilik mesleğimin en sevdiğim yanı! O nedenle 35’incisi gerçekleştirilen –ki bence bu harika bir istikrar- bir fuarın haberini duyurmak istedim. Fuarın kısa adı İstanbul Kids Fashion”, uzun adı ise; “Uluslararası İstanbul Kids Fashion-Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı”. Türkiye bebek ve çocuk hazır giyim sektörünün en önemli buluşma noktası olarak kabul edilen fuar 17-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde profesyonelleri bir kez daha bir araya getirecek. Fuar 4 gün boyunca 9 ve 10’uncu salonlarda yer alacak.4 gün boyunca fuarda neler var?

  Uluslararası İstanbul Kids Fashion-Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı”na bu yıl; bebek giyim, çocuk giyim, abiye giyim, mobilya ve ev tekstili, ayakkabı, çorap, çamaşır ve aksesuarları alanında faaliyet gösteren 200 marka ve Rusya, Azerbaycan, Kırgızistan, Türkmenistan, Ukrayna, Özbekistan ve Balkan ülkeleri ile çocuk abiye ürünlerinde Türk markalarının tasarımlarıyla beğeni topladığı Irak, Mısır, Tunus, Suudi Arabistan, Cezayir, Ürdün, Fas gibi Orta Doğu ülkelerinin de aralarında olduğu 80 ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde profesyonel ziyaretçi katılımı bekleniyormuş.  Dünya genelinde moda ve stil endüstrisine hizmet veren trend araştırma, analiz ve bilgi servisi WGSN’den Allison Goodfellow Ash, 17 Temmuz Salı günü saat 14:00’te İstanbul Fuar Merkezi Salon 9, 10 numaralı alanda 2019 ilkbahar/yaz bebek çocuk modası ve trendlerine dair ipuçlarını vereceği bir sunum gerçekleştirecek. 2019 yılında bebek çocuk modasına dair, renk, desen, iplik, kumaş, aksesuar vb. öngörüler sunulacak.

Nişantaşı Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, 19 Temmuz, perşembe günü saat 14:00’te Öğretim Üyesi Dr. S. Çiğdem Koçak’ın moderatörlüğü’nde ‘Türkiye’de Kadın Girişimciler’ Zirvesi düzenliyor. Etkinlikte kumaş dokuma alanında dünyaca ünlü bir sanatçı olan Fırat Neziroğlu  ‘Yaratıcılık Serüveni’, çantalı üst giysi tasarımı ile dünya genelinde çok sayıda ödülün sahibi olan Tasarımcı Esin Öney Nayır ‘Hayal Et, Çalış ve Başar’, Koton,  Beymen, Loft, Colin’s gibi pek çok ünlü marka ile başarılı projeler gerçekleştiren Endüstri Mühendisi Bahar Yıldırım, ‘Girişimci İş Kadınlarının Başarılı ve Başarısız Olma Sebepleri’ başlıklı oturumlarda konuşmacı olarak yer alacak.

Birçok etkinliğin yer aldığı İstanbul Kids Fashion Fuarı, Türkiye’de ilk kez yapılacak olan geçmişten günümüze çocuk modası fotoğraf sergisine de ev sahipliği yapılacak. Ziyaretçiler,  Türkiye, ABD, İtalya, İngiltere ve Almanya’dan sokak ve stüdyo fotoğraflarının olduğu “Tarihte Çocuk Modası Sergisi”’ni gezebilecek. Sergide dünyaca ünlü birçok sanatçıdan 1900’lerden 1980’lere kadar seçilmiş çocuk modası fotoğrafları ve 35. İstanbul Kids Fashion katılımcılarının en trend ürünlerinin sergilendiği Trend Alanı’nda sonbahar/kış kreasyonuna ait bebek çocuk hazır giyim ve aksesuarları, bebek çocuk abiye giyimi ve daha fazlasını sergilenecek.

Ücretsiz online kayıtlar 16 Temmuz’a kadar devam ediyormuş… Kaçırmayın!

17-20 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9 ve 10’ncu Salonlarında yapılacak 35. Uluslararası İstanbul Kids Fashion-Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı’na,  düzenlenen etkinliklere ve lounge alanına ücretsiz katılım için www.istanbulkidsfashion.com/tr web sitesi üzerinden online kayıtlar 16 Temmuz’a kadar devam ediyor.Bana ulaşan bültenden aldığım ve önemli olduğunu düşündüğüm kısa kısa notları paylaşmak istiyorum.

 

  • Pazar hacmi 600 milyon TL’ye ulaşan önemli bir fuar!
  • Hazır giyimde dünyanın 7’nci, Avrupa’nın 2’nci büyük tedarikçisiymişiz ve Türkiye’nin toplam hazır giyim ihracatı 17 milyar dolar ve bu toplam içerisinde bebek giyim ihracatı 1,6’lık bir paya sahipmiş.
  • Sektörün ekonomik büyüklüğünün 500-600 milyon TL’ye ulaştığı tahmin ediliyormuş ve her yıl 1 milyondan fazla bebeğin dünyaya geldiği ülkemizde, ebeveynler 2 yaşına kadar bebekleri için ayda ortalama 60, yılda ise 720 dolar harcama yapıyorlarmış!
 

 

 

UBM Hakkında

UBM, 20’den fazla ülkede 3.750’nin üzerinde çalışanı ile yılda ortalama 400 fuar düzenleyen dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden biridir. UBM bünyesinde yer alan UBM EMEA İstanbul, Avrasya ve Türkiye pazarlarının uluslararası fuarlarını 30 yıldan uzun bir süreye dayanan bilgi birikimi ve UBM’in global tecrübesiyle düzenlemektedir. UBM EMEA İstanbul’un pazara liderlik eden fuarlar şunlardır: Alleather İstanbul Deri Fuarı, CBME Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, CPhI Middle East & Africa İlaç Bileşenleri Fuarı, Expomaritt Denizcilik Sektörü̈ Fuarı, Fi İstanbul Gıda Bileşenleri Fuarı, Growtech Eurasia Sera Tarım Teknolojileri Fuarı, Interclean İstanbul Endüstriyel Temizlik Fuarı, Intertraffic İstanbul Trafik Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı, İstanbul Kids Fashion Bebek ve Çocuk Moda Fuarı, IstanbulLight Aydınlatma Fuarı, Tissue World İstanbul Temizlik Kâğıdı Endüstrisi Fuarı.

www.ubmistanbul.com

 

 

 

 

 

 

Gazeteci, yazar, kahkaha terapisti, masal anlatıcısı, masallarla dans eğitmeni... Keyfi çizer (Instagram @artbyseba Fotoğraf çekmeyi sever... Serbest olarak gazeteciliğini hala sürdüren Sebahat Bağbars 13 yıl hizmet verdiği PR Marka Danışmanlığı mesleğine 2017 yılında ara verdi. Birçok sosyal sorumluluk projesine destek vermekte ya da bizzat yürütmektedir. Bağbars 2019 yılından bu yana New York'ta yaşamaktadır.