Masallarla Kahkaha Terapi İle Mahkumları Güldürdü!

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 12 Temmuz’da gerçekleştirilen Sebahat Bağbars’ın hayata geçirdiği “Masallarla Kahkaha Terapi” seansıyla 150 kadın mahkum kahkaha atarak rahatladı!

 Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz KurumuEğitim birimi; sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar kapsamında birçok önemli etkinliğe, seminere ve konferansa yer veriyor. Düzenli eğitimlerin yanı sıra Sebahat Bağbars’ın hayata geçirdiği “Masallarla Kahkaha Terapi” seansı gibi gönüllü çalışmalarla da mahkumları buluşturuyor. Gazeteci ve masal anlatıcısı Sebahat Bağbars, kahkaha terapisi eğitimi sonrası hayata geçirdiği “Masallarla Kahkaha Terapi” adını verdiği çalışmasıyla katılımcıların içlerindeki çocuğa ulaşmalarını amaçlıyor. Hiçbir nedene ihtiyaç duyulmadan atılan kahkahalar; doğru nefes alma (diyafram kullanılarak) antrenmanları ve çocuksu oyunlarla birleştirilerek gerçek kahkahalara ulaştırılıyor. Salgılanan endorfin hormonuyla da kişinin ruh halinin değişimi gerçekleşiyor.  Bağbars’ın çalışmalarına www.sebahatbagbars.comadresi üzerinden ulaşabilirsiniz.


Gazeteci, yazar, kahkaha terapisti, masal anlatıcısı, masallarla dans eğitmeni... Keyfi çizer (Instagram @artbyseba Fotoğraf çekmeyi sever... Serbest olarak gazeteciliğini hala sürdüren Sebahat Bağbars 13 yıl hizmet verdiği PR Marka Danışmanlığı mesleğine 2017 yılında ara verdi. Birçok sosyal sorumluluk projesine destek vermekte ya da bizzat yürütmektedir. Bağbars 2019 yılından bu yana New York'ta yaşamaktadır.