O Zaman Dönüşüm Başlasın!

 

Hayatınızda aksayan, tıkanan noktalar mı var? Sürekli aynı şeyleri mi yaşıyorsunuz? Bir türlü geçmeyen bir aşk acısı mı yaşıyorsunuz ya da fiziksel bir rahatsızlıkla mı boğuşuyorsunuz? Tüm bu sorunlara mucizevi bir çözüm öneren ve aynı zamanda meslektaşım olan Aysun Orhan’ı tanıtacağım size…

 

 

Güler yüzü ve enerjisiyle insanda sempati ve güven duygularını uyandıran Aysun Orhan aslında dergi dünyasının deneyimli bir ismi; Cosmopolitan, Joy, SHOP’S, Harper’s Bazaar, Akıllı Alışveriş gibi dergilerde yayın yönetmenliği yapmış biri. Ama tüm bu yayıncılık deneyiminin yanı sıra Reiki uygulayıcısı ve ARTT (Awakening, Rising, TransformationTechnique/Uyanış, Yükseliş, Dönüşüm Tekniği) Uzmanı olarak insanların yaşamlarına dokunuyor. Onların daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşama kavuşmalarına yardımcı oluyor.

Son yıllarda kişisel gelişim yöntemleri, terapiler çok arttı. Senin yolun nasıl kesişti bu alanla?Dergilerle moda, güzellik gibi fiziksel dünyaya dair önerilerle insanlara renkli bir yaşamın kapılarını açıyor, keyifli zaman geçirmelerine yardımcı oluyoruz ama eğer iç huzurunuz veya sağlığınız yerinde değilse gözünüz ne güzellik kremini görür ne de o elbiseyi… Kolunuzu bile kıpırdatmak istemezsiniz, her şey anlamsız gelir size… Pozitif düşüncenin gücüne hep inanırdım küçüklüğümden beri, hayal gücümü kullanarak kendi kendime stresle baş ederdim… 2003’te ilk önce Reiki ile tanıştım. Sonra bir röportaj sayesinde sevgili Güneş Tan ve mucizevi tekniği ARTT ile… Onunla 2009 yılından beri yaptığımız seanslardan sonra sertifikalı ARTT Uzmanı oldum.

Peki bu nasıl bir teknik?

ARTT bir zihin tekniği. Fizik profesörleri evrenin maddeden oluşmadığını, bir hologram, büyük bir zekâ, bir zihin olduğunu söylüyor. Yaratılış tek yoğun bir enerji iken patlayıp saçıldı (Big Bang) ve “bir olan ikiye” ayrıldı. ARTT ile ayrılmış olan zıtları tekrar bir yapıyor, aslına dönüştürüyoruz. Mesela bir insanda “üzüntü ve mutluluk” veya “acı ve rahatlık” zıtlığı varsa, bunlar bir hale geldiğinde sadece pozitif duygular kalıyor. Yaşadıklarının değişmesini isteyen kişi, yaşadığı olumsuz olayların etkilerinin kalıcı bir şekilde olumluya dönüştüğünü kendisi seans sırasında deneyimliyor. Kişiyi etkileyen duyguların etkisi kalmadığı için hayata veya o duruma bakış açısı değişiyor, davranışları ve hayatı da bu yönde değişip gelişiyor.

Bu tekniğin temeli nedir?

Duyguların bizi değil, bizim duyguları yönetmemiz gerek, ancak o zaman özümüzle hareket edebiliriz. Bilinçaltımız geçmişte yaşanılanları koruyan, onları bize yaşatan içimizdeki bizden ayrı birçok kişinin bir araya gelmiş hali gibidir. Bilinçaltımızda ne kadar negatif olay varsa onlar birikmiş durumdadır, biz onları yaşarız. ARTT ile kalıcı bir şekilde negatif duygular pozitife dönüştürüldükçe “öz”ümüzü örten bu duygu katmanları kalkar. Bizi sarsan olumsuz duygular olumluya dönüşür ama yaşadıklarımızın bize verdiği dersler ve derin bilgi, özümüz tarafından kullanılmak üzere bizde kalır. Artık o duyguların içinizi yakmadığını görürsünüz.

Hangi konularda işe yarıyor?                                                                                                    

Depresyon ve panik ataktan kedi-köpek korkusuna, özel ilişkilerden iş ve para konularındaki sorunlara, hatta fiziksel rahatsızlıklara kadar her konuda uygulanabilir. ARTT bir zihin tekniği olduğu için her konuda kesin başarılı; çünkü her şey zihinde başlar, zihinde biter. Bedenimizi ve hayatımızı zihnimiz kontrol eder.

Terapi seanslarından seni çok etkileyen ve bizlerle paylaşabileceğin bir hikâyen var mı?

Her seans ve insan ayrı bir film gibi gerçekten. Hem kendi seanslarımda bilinçaltımdan çıkanlar, kendi gözlerimle gördüklerim, normalde asla hatırlayamam dediğim anılar; hem de insanların yaşadıkları ve söyledikleri beni şaşırtmaya devam ediyor. Beni en çok etkileyen seanslardan biri35 yaşında, Crohn hastalığından mustarip olan Aslı Hanım’dı. Yaklaşık 3 sene önce karnındaki şiddetli ağrıdan dolayı hastaneye gitmiş ve bir haftalık araştırma sonunda Crohn teşhisi konmuştu. İnce bağırsağının dörtte üçünün yara olduğu söylenmişti. Bir sene ilaç tedavisi (kortizon) ve daha sonra iyileşme olmazsa ameliyat olması gerekiyordu. ARTT seanslarımızla 3 ay sonra tamamen iyileşti. Bu hastalığın altında yatan asıl sebep; kendinden vazgeçmiş olması, hep başkaları için yaşamasıydı. Bunları bulup temizlemek ve nötrlemek hayatını değiştirdi. Bu olumlu dönüşümleri görmek de beni çok mutlu ediyor.

Seanslar sonrası katılımcıların yanı sıra siz nasıl bir dönüşümden geçiyorsunuz? 

Hepimiz göremediğimiz enerji bağlarıyla birbirimize bağlıyız. Birimizin şifalanması bütüne fayda sağlıyor. Benzer duyguları yaşıyoruz ama hayat senaryolarımız farklı oluyor. Bunları görmek, insanların “öz”lerine kavuşma yolculuklarına yardımcı olmak beni çok mutlu ediyor. Hep birlikte daha sağlıklı, daha mutlu ve huzurlu bir dünya yaratma fikri beni motive ediyor.

 

DİP NOT:

Teknik hakkında detaylı bilgi Aysun Orhan’a 0 532 220 74 50 no’lu telefondan WhatsApp yoluyla ulaşabilirsiniz.

Facebook ve Instagram hesaplarını takip edebilirsiniz: arttaysunaylin

 

Gazeteci, yazar, kahkaha terapisti, masal anlatıcısı, masallarla dans eğitmeni... Keyfi çizer (Instagram @artbyseba Fotoğraf çekmeyi sever... Serbest olarak gazeteciliğini hala sürdüren Sebahat Bağbars 13 yıl hizmet verdiği PR Marka Danışmanlığı mesleğine 2017 yılında ara verdi. Birçok sosyal sorumluluk projesine destek vermekte ya da bizzat yürütmektedir. Bağbars 2019 yılından bu yana New York'ta yaşamaktadır.