Gönüllü kitap okumak ister misiniz?

Geçen hafta bir açılış vardı… Ben açılışı kaçırsam da Bensu Kaya’nın aracılığı haberdar oldum bu güzel oluşumdan…  GÖZDER (Görme Özürlüler Derneği) Kitap Seslendirme Stüdyosu Ataköy Eğitim ve Kültür Merkezi’nde 1 Ekim’de açıldı.

GÖZDER’in Bakırköy ve Ataköy binalarında açılan stüdyolar, diksiyonu düzgün gönüllü okuyucuların istedikleri zaman (dernekten randevu alarak) görmeyenler için kitap kaydı yapabilmelerine imkân sağlıyor. Bu arada Ataköy’deki stüdyo, profesyonel yapısıyla müzik kayıtları için de uygun bir mekân.

Bu işe emek verenlerin başında Gazeteci – Yazar Bensu Kaya geliyor. Kaya’nın başlattığı bağış kampanyası sonrası taşyününden alçıpanına, kapısından halısına kadar gereken her malzeme, bu kampanyaya destek veren kişi ve kurumlarca karşılandı.

Ve bu kampanyayı destekleyenlere teşekkür etmek için de özel bir levha hazırlandı. Levhaların görme engellilerin de okuyacağı şekilde Braille alfabesi ile hazırlandığını söylemem gerek var mı bilmiyorum…

Açılışta, GÖZDER bünyesinde görme engelliler için Selim ve Kerim Altınok tarafından verilen bilgisayar eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları da verildi.

Ne güzel şeyler oluyor değil mi hayatta…

Hadi hiçbir şey için geç değildir, biz de bu güzel kampanyaya kitap okuyarak destek olalım ne dersiniz?

Teşekkür Levhası

 

Gönüllü okuyuculara dernekte görmeyen teknisyen Satılmış Duran destek oluyor

 

Seslendirme studyosunun onunde

Gazeteci, yazar, kahkaha terapisti, masal anlatıcısı, masallarla dans eğitmeni... Keyfi çizer (Instagram @artbyseba Fotoğraf çekmeyi sever... Serbest olarak gazeteciliğini hala sürdüren Sebahat Bağbars 13 yıl hizmet verdiği PR Marka Danışmanlığı mesleğine 2017 yılında ara verdi. Birçok sosyal sorumluluk projesine destek vermekte ya da bizzat yürütmektedir. Bağbars 2019 yılından bu yana New York'ta yaşamaktadır.